صندلی کارشناسی و کارمندی


صندلی کارشناسی و کارمندی

به دلیل صرف ساعات زیادی بر روی صسندلی های کارمندی این صندلی ها باید دارای ویژگی های ارگونومیک و کیفیتی خوبی باشند تا کارمندان احساس خستگی نکنند.لزوم انتخاب صندلی کارمندی با کیفیت در هر شرکتی وجود دارد زیرا کارمندان و کارشناسان تعدادشان معمولاً در هر شرکتی بیشتر از افراد دیگر است و به همین دلیل، ممکن است در زمان تجهیز دفتر برای تهیه صندلی آنها هزینه زیادی صرف نشود. اما باید بدانید تهیه ملزومات برای راحتی کارمندان موجب می‌شود که کارایی آنها بالاتر برود و از دقت نظر بیشتری در زمان کار کردن برخوردار شوند. بسته به کاری که آنها انجام می‌دهند، شکل صندلی کارشناسی می‌تواند متفاوت باشد. صندلی که مناسب این افراد است به آن صندلی کارشناسی و کارمندی گفته می‌شود که ویژگی‌هایی دارد که موجبات راحتی و آرامش افراد با آن فراهم می‌شود.

ویژگی‌های صندلی کارشناسی و کارمندی

اگر قرار باشد که صندلی های کارشناسی از زیبایی و راحتی توأمان برخوردار باشند، در ساخت آنها از اصول ارگونومی استفاده می‌شود. با به کار رفتن اصول ارگونومی در واقع صندلی کارشناسی با ساختار بدن هم ساز می‌شود و در زمان‌های طولانی آسیب‌های وارده به افراد استفاده کننده را کم می‌کند.
بهتر است فرد در حالت نشسته روی صندلی کارمندی از چهار نقطه با پشت آن در تماس باشد تا احساس راحتی بیشتری بکند و در واقع پشتی صندلی کارشناسی به خوبی از ناحیه پشت فرد پشتیبانی بکند. دسته‌های صندلی نیز کارایی خود را دارند و در زمان بلند شدن می‌توان به عنوان تکیه گاه از آنها استفاده کرد.
پشتی صندلی کارشناسی باید قابل تنظیم باشد و همچنین ارتفاع کلی صندلی‌ها نیز متناسب با جثه و قد افراد باید قابل تنظیم باشد تا افراد بتوانند این تنظیمات را انجام دهند.

نشیمن گاه صندلی از اجزای مهم آن است که در طولانی مدت ممکن است موجب درد در بدن افراد شود. هر چه بیشتر با بدن افراد هماهنگی داشته باشد، افراد روی آن احساس بهتری خواهند داشت. برخی صندلی‌های کارمندی پایه‌های ثابت دارند و بعضی نیز چرخ دار هستند که به نظر مفیدتر از ثابت‌ها هستند. صندلی‌ها می‌توانند از روکش‌های مختلف مانند چرم ساخته شوند که استحکام لازم را نیز داشته باشد و به راحتی پاره نشود.
افراد با دسترسی بیشتر به وسایل روی میز خود با سرعت بخشیدن به کارها می‌توانند بازدهی بیشتری داشته باشند. در نهایت این که فراهم آوردن راحتی کارمندان در یک شرکت یا سازمان موجبات بالا رفتن بازدهی و سود را ایجاد می‌کند. به همین دلیل هرگز صندلی‌ها را دست‌کم نگیرید و در تهیه آنها دقت لازم را داشته باشید.

صندلی کارمندی از نمونه های مبلمان های اداری می باشد که برای کارمندان به کار می روند و افرادی که به اصطلاح شغل پشت میز نشینی دارند به کار می رود. انتخاب صندلی کارمندی برای حفظ سلامتی بسیار مهم است و می تواند در پیشگیری کاهش بازدهی کار و جلوگیری از مشکلات آتی برای کمر، ستون فقرات و گردن درد موثر باشد.

از ویژگی های صندلی کارمندی می توان گفت:

  • دارا بودن قابلیت ارتجاع یا کششی به سمت عقب که باعث می شود افراد در هنگام تکیه دادن با کش آمدن صندلی خستگی خود را راحت تر دفع کنند.
  • داشتن زاویه در حدود 110 درجه که این زاویه بهترین زاویه برای ایجاد تسلط به محیط روبرو و عدم فشار مضاعف به کمر است.
  • قابلیت تنظیم ارتفاع یکی از ویژگی های مهم هر صندلی اداری و همچنین کارمندی است که برای تنظیم ارتفاع با توجه به قد و ارتفاعی که میز دارد و محیط روبرو کارمند، امکان تنظیم شدن داشته باشد. این نوع قابلیت در صندلی ها امروزی به صورت یک جک هوایی در قسمت کناری و پایین صندلی قرار داده شده است.
  • داشتن پشتیبان کمری ارگونومی که انحنای c مانند در قسمت پشتی برای راحتی قسمت گودی کمر ایجاد می کند.
  • استفاده از مواد ضد تعریق در جنس پشتی که برای ساعت های کاری طولانی مهم است.
  • قابلیت تنظیم پشتی برای جلوگیری از مشکلات و ناراحتی های ناشی از عدم مچ بودن پشتی با قسمت پشتی بدن
  • داشتن پشتی نرم و راحت
  • وجود دسته هایی که قابلیت تنظیم شدن را دارند. از کاربرد های این دسته ها می توان به رفع خستگی از قسمت شانه و گردن کارمند که ناشی از کار با کامپیوتر می باشد اشاره نمود.

برای تهیه و سفارش هر نوع صندلی کارشناسی و کارمندی در مدل های مختلف و اطلاع از قیمت های صندلی های کارشناسی می‌توانید با شرکت آفن تماس بگیرید.

آموزشبروزرسانی ها

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد.